Assessed value
$153,480
$91,240 bldg · $62,240 land
Acreage
—
Land use
Residential
OS100
Year built
1998
1,191 sqft
Building
- Style
- Raised Ranch
- Year built
- 1998
- Living area
- 1,191 sqft · 1.0 story
- Exterior
- Aluminum
- Heat
- HWBB · Oil
Recorded sales
Aug 1, 2005
Bk/Pg OPM-40251
More on Church Hill Rd
124 CHURCH HILL RD
$266,950 · Built 1993
132 CHURCH HILL RD
$234,930 · Built 1998
134 CHURCH HILL RD
$207,950 · Built 2003
145 CHURCH HILL RD
$271,360 · Built 2015
148 CHURCH HILL RD
$265,680 · Built 1998
152 CHURCH HILL RD
$258,180 · Built 1991
159 CHURCH HILL RD
$146,830 · Built 1998
168 CHURCH HILL RD
$267,500 · Built 2003