Skip to main content

Parcel · Map 136419

33 GATE POST LANE

Owner: SNIDER RICHARD C + SOMERS JON W

Assessed value

$375,390

$285,070 bldg · $90,320 land

Acreage

Land use

Residential

OS100

Year built

2006

3,859 sqft

Building

Style
Colonial
Year built
2006
Living area
3,859 sqft · 2.0 stories
Exterior
Clapboards
Heat
FHA · Oil

Recorded sales

  1. Aug 1, 2011

    Bk/Pg OPM-100089

    $650,000

More on Gate Post Lane