Skip to main content

Parcel · Map 113900

39 HYLAND AVE

Owner: SHERMAN SUZANNE & LOUIS

Assessed value

$264,120

$189,530 bldg · $74,590 land

Acreage

Land use

Residential

OS60

Year built

1992

3,070 sqft

Building

Style
Ranch
Year built
1992
Living area
3,070 sqft · 1.0 story
Exterior
Wood Shingles
Heat
HWBB · Oil

Recorded sales

  1. Jan 6, 2023

    Bk/Pg OPM-220100001

    $237,500

More on Hyland Ave