Skip to main content

Parcel · Map 87300

480 MAIN ST SOUTH

Owner: CEMIN SVETLANA & SAINT CLAIR

Assessed value

$382,100

$284,730 bldg · $97,370 land

Acreage

Land use

Residential

MSD

Year built

1993

4,874 sqft

Building

Style
Victorian
Year built
1993
Living area
4,874 sqft · 2.0 stories
Exterior
Clapboards
Heat
Other · Oil

Recorded sales

  1. Mar 15, 2021

    Bk/Pg OPM-20300013

    $635,000
  2. Jul 1, 2010

    Bk/Pg OPM-90100

    $695,000

More on Main St South