Skip to main content

Parcel · Map 86200

49 HARD HILL RD

Owner: ROMAN KYLE & JEJER NICHOLLE

Assessed value

$204,640

$129,290 bldg · $75,350 land

Acreage

Land use

Residential

OS60

Year built

1996

1,820 sqft

Building

Style
Colonial
Year built
1996
Living area
1,820 sqft · 2.0 stories
Exterior
Clapboards
Heat
Baseboard · Electric

Recorded sales

  1. Aug 14, 2020

    Bk/Pg OPM-19800013

    $245,000
  2. Mar 23, 2020

    Bk/Pg OPM-190300010

    $200,000

More on Hard Hill Rd