Skip to main content

Parcel · Map 81700

519 MAIN ST SOUTH

Owner: CARPINTIERI MARIO S

Assessed value

$210,220

$124,540 bldg · $85,680 land

Acreage

Land use

Residential

MSD

Year built

2007

450 sqft

Building

Style
Finish/Garage
Year built
2007
Living area
450 sqft · 1.8 stories
Exterior
Vinyl
Heat
Baseboard · Electric

Recorded sales

  1. Oct 4, 2022

    Bk/Pg OPM-221000005

    $350,000
  2. Mar 6, 2013

    Bk/Pg OPM-120054

    $191,000
  3. Aug 25, 2003

    Bk/Pg OPM-20274

    $270,000

More on Main St South