Skip to main content

Parcel · Map 58400

49 MCVEIGH RD

Owner: MATWIJEC KRISTINA J & SAVAGE KEVIN

Assessed value

$226,590

$161,950 bldg · $64,640 land

Acreage

Land use

Residential

OS100

Year built

2007

1,772 sqft

Building

Style
Raised Ranch
Year built
2007
Living area
1,772 sqft · 1.0 story
Exterior
Brick
Heat
HWBB · Oil

Recorded sales

  1. Mar 1, 2018

    Bk/Pg OPM-1710088

    $295,000
  2. Sep 14, 2012

    Bk/Pg OPM-110126

    $275,000

More on Mcveigh Rd