Skip to main content

Parcel · Map 404500

294 MAIN ST SOUTH

Owner: ST PAULS EPISCOPAL PARISH

Assessed value

$806,370

$717,280 bldg · $89,090 land

Acreage

Land use

Commercial

MSD

Year built

1993

6,596 sqft

Owner mailing

294 MAIN ST SOUTH, WOODBURY, CT

Building

Style
Church - Sanctuary (Chapel)
Year built
1993
Living area
6,596 sqft · 1.7 stories

294 MAIN ST SOUTH — Woodbury Land Records