Assessed value
$226,290
$152,830 bldg · $73,460 land
Acreage
—
Land use
Residential
OS60
Year built
2005
2,240 sqft
Building
- Style
- Colonial
- Year built
- 2005
- Living area
- 2,240 sqft · 2.0 stories
- Exterior
- Vinyl
- Heat
- HWBB · Oil
Recorded sales
No recorded sales on file.
More on Pond Valley Rd
4 POND VALLEY RD
$250,630 · Built 2003
13 POND VALLEY RD
$154,300 · Built 2000
16 POND VALLEY RD
$245,750 · Built 2003
21 POND VALLEY RD
$200,220 · Built 2002
22 POND VALLEY RD
$241,220 · Built 2003
25 POND VALLEY RD
$131,770 · Built 1996
45 POND VALLEY RD
$169,820 · Built 1991
49 POND VALLEY RD
$838,620 · Built 2015