Parcel · Map 381500
16 POND VALLEY RD
Owner: MALASPINA TERESA F (LU)-TTEE OF THE; TERESA F MALASPINA REVOCABLE TRUST
Assessed value
$245,750
$174,370 bldg · $71,380 land
Acreage
—
Land use
Residential
OS60
Year built
2003
2,576 sqft
Building
- Style
- Colonial
- Year built
- 2003
- Living area
- 2,576 sqft · 2.0 stories
- Exterior
- Clapboards
- Heat
- FHA · Oil
Recorded sales
No recorded sales on file.
More on Pond Valley Rd
4 POND VALLEY RD
$250,630 · Built 2003
13 POND VALLEY RD
$154,300 · Built 2000
21 POND VALLEY RD
$200,220 · Built 2002
22 POND VALLEY RD
$241,220 · Built 2003
25 POND VALLEY RD
$131,770 · Built 1996
40 POND VALLEY RD
$226,290 · Built 2005
45 POND VALLEY RD
$169,820 · Built 1991
49 POND VALLEY RD
$838,620 · Built 2015