Assessed value
$247,910
$180,880 bldg · $67,030 land
Acreage
—
Land use
Residential
OS100
Year built
2003
2,480 sqft
Building
- Style
- Colonial
- Year built
- 2003
- Living area
- 2,480 sqft · 2.0 stories
- Exterior
- Vinyl
- Heat
- HWBB · Oil
Recorded sales
Sep 4, 2015
Bk/Pg OPM-140184
Jun 2, 2005
Bk/Pg OPM-40188
More on Davids Hill Rd
28 DAVIDS HILL RD
$225,720 · Built 1999
29 DAVIDS HILL RD
$293,380 · Built 2004
34 DAVIDS HILL RD
$237,130 · Built 1998
44 DAVIDS HILL RD
$232,040 · Built 2009
45 DAVIDS HILL RD
$186,230 · Built 1998
51 DAVIDS HILL RD
$247,840 · Built 2009
58 DAVIDS HILL RD
$272,050 · Built 2005
59 DAVIDS HILL RD
$224,840 · Built 1999