Assessed value
$224,840
$162,600 bldg · $62,240 land
Acreage
—
Land use
Residential
OS100
Year built
1999
2,475 sqft
Building
- Style
- Colonial
- Year built
- 1999
- Living area
- 2,475 sqft · 2.0 stories
- Exterior
- Wood Shingles
- Heat
- FHA · Oil
Recorded sales
Dec 19, 2022
Bk/Pg OPM-221200005
Feb 1, 2022
Bk/Pg OPM-210200002
More on Davids Hill Rd
28 DAVIDS HILL RD
$225,720 · Built 1999
29 DAVIDS HILL RD
$293,380 · Built 2004
34 DAVIDS HILL RD
$237,130 · Built 1998
44 DAVIDS HILL RD
$232,040 · Built 2009
45 DAVIDS HILL RD
$186,230 · Built 1998
51 DAVIDS HILL RD
$247,840 · Built 2009
58 DAVIDS HILL RD
$272,050 · Built 2005
60 DAVIDS HILL RD
$257,290 · Built 2001