Skip to main content

Parcel · Map 289900

434 MAIN ST SOUTH

Owner: MAIN HOLLOW LLC

Assessed value

$319,130

$226,400 bldg · $92,730 land

Acreage

Land use

Residential

MSD

Year built

1995

3,814 sqft

Owner mailing

442 MAIN ST SOUTH, WOODBURY, CT

Different from property address (absentee owner)

Building

Style
Victorian
Year built
1995
Living area
3,814 sqft · 2.4 stories
Exterior
Clapboards
Heat
Other · Oil

Recorded sales

  1. Jan 11, 2010

    Bk/Pg OPM-90036

    $225,000

More on Main St South