Parcel · Map 206400
58 STEEPLEVIEW LANE
Owner: DALE AMBROSE & JAMES AMROSE CO-TRUSTEES; OF THE DALE L S AMBROSE TRUST
Assessed value
$382,690
$303,500 bldg · $79,190 land
Acreage
—
Land use
Residential
OS60
Year built
2002
5,339 sqft
Owner mailing
58 STEEPLEVIEW LANE, WOODBURY, CT
Building
- Style
- Colonial
- Year built
- 2002
- Living area
- 5,339 sqft · 2.0 stories
- Exterior
- Clapboards
- Heat
- FHA · Oil
Recorded sales
No recorded sales on file.
More on Steepleview Lane
8 STEEPLEVIEW LANE
$245,760 · Built 2002
9 STEEPLEVIEW LANE
$361,390 · Built 2003
17 STEEPLEVIEW LANE
$373,360 · Built 2002
20 STEEPLEVIEW LANE
$279,470 · Built 2002
23 STEEPLEVIEW LANE
$418,260 · Built 2003
28 STEEPLEVIEW LANE
$336,410 · Built 2003
29 STEEPLEVIEW LANE
$465,070 · Built 2002
38 STEEPLEVIEW LANE
$348,460 · Built 2002