Skip to main content

Parcel · Map 142700

358 MAIN ST SOUTH

Owner: MAIN STREET CONSERVANCY INC

Assessed value

$299,490

$207,400 bldg · $92,090 land

Acreage

Land use

Commercial

MSD

Year built

1987

2,354 sqft

Owner mailing

358 MAIN ST SOUTH, WOODBURY, CT

Building

Style
Colonial
Year built
1987
Living area
2,354 sqft · 1.0 story
Exterior
Clapboards
Heat
HWBB · Oil

Recorded sales

  1. Nov 23, 2004

    Bk/Pg OPM-40039

    $565,000

More on Main St South

358 MAIN ST SOUTH — Woodbury Land Records