Assessed value
$204,360
$138,210 bldg · $66,150 land
Acreage
—
Land use
Residential
OS80
Year built
1997
2,005 sqft
Owner mailing
112 WALL STREET, TORRINGTON, CT
Different from property address (absentee owner)
Building
- Style
- Cape
- Year built
- 1997
- Living area
- 2,005 sqft · 1.8 stories
- Exterior
- Vertical Wood
- Heat
- HWBB · Oil
Recorded sales
No recorded sales on file.
More on Great Hollow Rd
69 GREAT HOLLOW RD
$181,110 · Built 1995
88 GREAT HOLLOW RD
$297,560 · Built 2006
91 GREAT HOLLOW RD
$278,570 · Built 2001
96 GREAT HOLLOW RD
$323,330 · Built 2006
98 GREAT HOLLOW RD
$312,580 · Built 2007
99 GREAT HOLLOW RD
$161,940 · Built 1996
102 GREAT HOLLOW RD
$266,680 · Built 2006
103 GREAT HOLLOW RD
$172,080 · Built 1997