Assessed value
$179,810
$115,750 bldg · $64,060 land
Acreage
—
Land use
Residential
OS60
Year built
2018
2,944 sqft
Owner mailing
1278 MAIN ST UNIT 3, WATERTOWN, CT
Different from property address (absentee owner)
Building
- Style
- Colonial
- Year built
- 2018
- Living area
- 2,944 sqft · 2.0 stories
- Heat
- FHA · Propane
Recorded sales
No recorded sales on file.
More on Quassapaug Rd
124 QUASSAPAUG RD
$19,980 · Built 0
143 QUASSAPAUG RD
$157,440 · Built 2004
148 QUASSAPAUG RD
$188,120 · Built 1998
149 QUASSAPAUG RD
$178,090 · Built 1998
157 QUASSAPAUG RD
$167,290 · Built 1998
166 QUASSAPAUG RD
$144,480 · Built 1997
168 QUASSAPAUG RD
$176,980 · Built 1999
169 QUASSAPAUG RD
$186,510 · Built 1998