Assessed value
$237,200
$146,920 bldg · $90,280 land
Acreage
—
Land use
Residential
OS60
Year built
2003
1,721 sqft
Building
- Style
- Contemporary
- Year built
- 2003
- Living area
- 1,721 sqft · 1.7 stories
- Exterior
- Texture 1-11
- Heat
- Baseboard · Electric
Recorded sales
Oct 5, 2001
Bk/Pg OPM-10009
More on Joshua Hill Rd
4 JOSHUA HILL RD
$189,310 · Built 1984
24 JOSHUA HILL RD
$197,460 · Built 2006
25 JOSHUA HILL RD
$170,980 · Built 1992
29 JOSHUA HILL RD
$133,270 · Built 1992
31 JOSHUA HILL RD
$117,830 · Built 1992
35 JOSHUA HILL RD
$278,890 · Built 1984
40 JOSHUA HILL RD
$134,740 · Built 1992
41 JOSHUA HILL RD
$157,270 · Built 1996