Skip to main content

Parcel · Map 373400

109 SAGE RD

Owner: VALENTINI BRYAN & SAWYER NICOLE

Assessed value

$296,240

$190,720 bldg · $105,520 land

Acreage

Land use

Residential

OS60

Year built

2001

2,257 sqft

Building

Style
Colonial
Year built
2001
Living area
2,257 sqft · 2.0 stories
Exterior
Vertical Wood
Heat
Radiant · Electric

Recorded sales

  1. Nov 30, 2021

    Bk/Pg OPM-211100026

    $765,000
  2. Jun 30, 2021

    Bk/Pg OPM-200600022

    $430,000

More on Sage Rd