Assessed value
$273,400
$204,100 bldg · $69,300 land
Acreage
—
Land use
Residential
OS60
Year built
1999
3,172 sqft
Building
- Style
- Colonial
- Year built
- 1999
- Living area
- 3,172 sqft · 1.9 stories
- Exterior
- Clapboards
- Heat
- HWBB · Oil
Recorded sales
Aug 15, 2007
Bk/Pg OPM-60182
Jun 27, 2003
Bk/Pg OPM-20223
More on Ridgewood Rd Ext
30 RIDGEWOOD RD EXT
$223,260 · Built 1999
31 RIDGEWOOD RD EXT
$375,990 · Built 2002
33 RIDGEWOOD RD EXT
$216,460 · Built 1999
37 RIDGEWOOD RD EXT
$248,580 · Built 2001
38 RIDGEWOOD RD EXT
$299,290 · Built 2000
45 RIDGEWOOD RD EXT
$265,400 · Built 1999
47 RIDGEWOOD RD EXT
$310,480 · Built 1999
55 RIDGEWOOD RD EXT
$267,490 · Built 2007