Assessed value
$187,620
$106,980 bldg · $80,640 land
Acreage
—
Land use
Residential
OS60
Year built
1995
1,610 sqft
Owner mailing
112 WALL ST, TORRINGTON, CT
Different from property address (absentee owner)
Building
- Style
- Ranch
- Year built
- 1995
- Living area
- 1,610 sqft · 1.0 story
- Exterior
- Aluminum
- Heat
- HWBB · Oil
Recorded sales
Sep 15, 2023
Bk/Pg OPM-220900014
More on White Deer Rocks Rd
9 WHITE DEER ROCKS RD
$151,220 · Built 1990
12 WHITE DEER ROCKS RD
$156,720 · Built 1992
13 WHITE DEER ROCKS RD
$195,280 · Built 1996
20 WHITE DEER ROCKS RD
$143,350 · Built 1997
28 WHITE DEER ROCKS RD
$182,880 · Built 1995
33 WHITE DEER ROCKS RD
$227,230 · Built 1995
52 WHITE DEER ROCKS RD
$193,870 · Built 2001
53 WHITE DEER ROCKS RD
$359,560 · Built 1995