Skip to main content

Parcel · Map 303800

40 HURDS HILL RD

Owner: MURPHY DANIEL & LAURA MURPHY

Assessed value

$214,820

$149,300 bldg · $65,520 land

Acreage

Land use

Residential

OS80

Year built

1997

2,311 sqft

Building

Style
Colonial
Year built
1997
Living area
2,311 sqft · 2.0 stories
Exterior
Vinyl
Heat
FHA · Oil

Recorded sales

  1. Sep 1, 2020

    Bk/Pg OPM-19900001

    $464,000

More on Hurds Hill Rd