Assessed value
$301,200
$228,940 bldg · $72,260 land
Acreage
—
Land use
Residential
OS60
Year built
2002
3,416 sqft
Owner mailing
135 RAIL TREE HILL RD, WOODBURY, CT
Building
- Style
- Cape
- Year built
- 2002
- Living area
- 3,416 sqft · 1.5 stories
- Exterior
- Clapboards
- Heat
- FHA · Oil
Recorded sales
No recorded sales on file.
More on Rail Tree Hill Rd
32 RAIL TREE HILL RD
$206,950 · Built 2001
40 RAIL TREE HILL RD
$195,660 · Built 1989
48 RAIL TREE HILL RD
$301,630 · Built 2009
53 RAIL TREE HILL RD
$378,030 · Built 2001
58 RAIL TREE HILL RD
$192,850 · Built 1994
67 RAIL TREE HILL RD
$265,060 · Built 2005
71 RAIL TREE HILL RD
$203,980 · Built 1993
72 RAIL TREE HILL RD
$287,770 · Built 1992