Assessed value
$214,160
$141,780 bldg · $72,380 land
Acreage
—
Land use
Residential
OS60
Year built
2006
2,050 sqft
Building
- Style
- Dutch Colonial
- Year built
- 2006
- Living area
- 2,050 sqft · 2.0 stories
- Exterior
- Clapboards
- Heat
- HWBB · Oil
Recorded sales
Jun 26, 2017
Bk/Pg OPM-160154
Oct 4, 2006
Bk/Pg OPM-60007
More on Sherman Hill Rd
1 SHERMAN HILL RD
$1,201,550 · Built 1998
16 SHERMAN HILL RD
$743,690 · Built 1997
40 SHERMAN HILL RD
$628,700 · Built 2004
59 SHERMAN HILL RD
$273,810 · Built 2017
88 SHERMAN HILL RD
$254,410 · Built 2005
96 SHERMAN HILL RD
$223,050 · Built 2006
105 SHERMAN HILL RD
$304,500 · Built 2007
107 SHERMAN HILL RD
$248,340 · Built 2014