Skip to main content

Parcel · Map 127300

141 WASHINGTON RD

Owner: 141 WASHINGTON ROAD LLC

Assessed value

$224,300

$153,610 bldg · $70,690 land

Acreage

Land use

Residential

OS100

Year built

1990

713 sqft

Owner mailing

135 LEROY AVENUE, DARIEN, CT

Different from property address (absentee owner)

Building

Style
Multi-Family-2
Year built
1990
Living area
713 sqft · 2.0 stories
Exterior
Vinyl
Heat
Baseboard · Oil

Recorded sales

  1. Sep 27, 2016

    Bk/Pg OPM-150213

    $284,000
  2. Oct 30, 2002

    Bk/Pg OPM-20025

    $312,500

More on Washington Rd